O mnie

Psycholog, psychoterapeuta

Nazywam się Bartosz Dominiczak, mam 38 lat i odkąd sięgam swoją pamięcią, zawsze chciałem i lubiłem pracować z innymi ludźmi. Człowiek jako istota, zawsze mnie fascynował – jego zachowanie oraz to, w jaki sposób myśli o otaczającej go rzeczywistości, co czuje i jak funkcjonuje w relacji z innymi osobami. Te pytania sprawiły, że ukończyłem studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i zostałem psychologiem – psychoterapeutą. Do dzisiaj motywują mnie one do ciągłego rozwoju oraz poszerzania swojej wiedzy, na temat pomocy i terapii osób potrzebujących wsparcia, doświadczających problemów, a także przeżywających różnego rodzaju kryzysy.

Jako psychoterapeuta, kształciłem się w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia. Moja praca podlega stałej superwizji, a sam od wielu lat uczestniczę we własnej terapii indywidualnej. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W swojej pracy stosuję podejście integracyjne – łączę najbardziej skuteczne techniki psychoterapii szkoły poznawczej, psychodynamicznej oraz humanistycznej. Jako najważniejszą w procesie leczenia i pomocy, uważam dobrą relację z pacjentem – bez niej, żadna, nawet najskuteczniejsza metoda, po prostu nie zadziała. Dlatego ogromną wagę przywiązuję do głębokiego zrozumienia drugiej osoby i własnego elastycznego podejścia do jej problemów. W mojej praktyce stosuję standardy zawarte w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa. Jako jeden z nielicznych (o ile nie jedyny w Polsce), pracuję z pacjentem przez 1,5h, zamiast powszechnie przyjętych 50-minutowych sesji. Pozwala to na zdecydowanie więcej możliwości, jeśli chodzi efektywność terapii i komfort psychiczny pacjenta. Daje również wystarczająco dużo przestrzeni, aby podczas jednego spotkania, poruszyć najważniejsze sfery psychiki, które w danym momencie sprawiają trudności i uniknąć presji upływającego czasu.

Co jeszcze o mnie?

Pracuję w prywatnym gabinecie, jednak w uzasadnionych przypadkach prowadzę sesję zdalnie poprzez Skype. Oprócz tego, można mnie również usłyszeć podczas dyżurów w Kryzysowym Telefonie Zaufania, prowadzonym przez Instytut Psychologii Zdrowia (tel: 116-123). W wolnych chwilach, zdarza mi się również publikować artykuły zgodne z tematyką mojej pracy na blogu tej strony.

Posiadam również swój profil w witrynie ZnanyLekarz:
Bartosz Dominiczak – ZnanyLekarz.pl